Tether

padres

Tether

Příspěvekod padres » čtv led 04, 2018 8:50 pm

Dobrý deň,
Začal som sa hlbšie zaujímať o Tether, prečítal som si pár článkov V SK, CZ, AJ, ale to nie je tá podstata prečo som otvoril túto diskusiu. Chcel by som sa Vás opýtať aký máte vy osobný názor na Tether a či ho niekto z vás aj využíva. Hľadal som na internete, kde a ako by som mohol nakúpiť daný Tether za USD alebo EUR, tiež nejakú peňaženku, kde by som ho mohol uskladniť, nuž nepodarilo sa mi to. Buď ceny boli príliš vysoké alebo stránky zrušené, nefunkčné. Rád by som Vás požiadal o pomoc s mojím problém, ak z vás niekto využíva Tether alebo pozná odpoveď.
Ďakujem.

Samuel
Kontaktovat uživatele:

Re: Tether

Příspěvekod Samuel » čtv led 04, 2018 11:39 pm

Tether nakupovať nemá zmysel, pretože on si viac menej drží hodnotu dolára. Je krytý dolármi, ktoré si požičiava zmenáreň Bitfinex od bánk na 30% úrok. Majú požičanú viac než miliardu dolárov a ľudí, ktorí si menia Tether na dolár musia vyplácať z vlastných, pretože tých peňazí na účte sa nemôžu dotknúť (preto im banky vedia požičať tak veľa). Preto ak vá m vyplatia doláre za Tether, musia najprv počkať, než si niekto Tether v tej hodnote za olár nakúpi (to spôsobuje fluktuácie, ktoré vidíte v grafe Tether/USD). Reálne teda Tether nie je krytý, práve naopak, Bitfinex zaň musí platiť 30% reálnych dolárov.
Práve preto nie sú úplne solventní a takto dlho neprežijú. Straty 35 miliónov dolárov mesačne sa len ťažko vykrývajú, ale v podstate nemajú inú možnosť, pretožepotrebujú svojím zákazníkom ponúknuť dolárové trading páry.
To je ale pronlém, pretože na reálne doláre (za aké obchodujete na GDAX) nemajú licenciu.
Preto vlastne Tether existuje a je to v podstate veĺmi pochybná ponzi schéma.

padres

Příspěvekod padres » pát led 05, 2018 11:56 am

Ďakujem vám za vaše informácie, dozvedel som sa zas niečo nové, Ďakujem ;) ....A ak by som si chcel niekde zmeniť doláre za tether kde to môžem spraviť, pretože som skúšal tether.to a aj bitfinex ale ani v jeden z ních ma neche postit k registrácii, tak a chcem opýtať či poznáte aj nejaký iní spôsob ako zmeniť USD na Tether. Nemám v pláne zmeniť Tether na USD ale práve naopak, pretože by som chcel začať obchodovať, ale s Tetherom, je to pre mňa prehliadanejšie . Potom by som si to vyplatil porpipáde v cryptomene to by nebol problém.

Samuel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Samuel » pát led 05, 2018 12:09 pm

tak.. odporúčam kúpiť BTC a vzmeniť ho za Tether na Bittrexe alebo Bitfinexe. Ísť priamo je dosť.. blbý nápad :)

padres

Příspěvekod padres » pát led 05, 2018 12:15 pm

Prečo blbý v čom sú mínusy? Keby že ho chcem zmeniť priamo, tak kde ho budem môcť zmeniť?

Samuel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Samuel » pát led 05, 2018 4:34 pm

No... tak, veď som napísal čo vlastne ten Tether je.
Podľa mňa oveľa lepšia a jednoduchšia cesta je kúpiť rovno Bitcoin. A ten už môžeš vymeniť za Tether ak sa ti chce.

xsedivy

Příspěvekod xsedivy » pát led 05, 2018 4:50 pm

padres píše:
pát led 05, 2018 12:15 pm
Prečo blbý v čom sú mínusy? Keby že ho chcem zmeniť priamo, tak kde ho budem môcť zmeniť?
Lebo vytvaraju peniaze s nicoho a tvaria sa ze su kryte 1:1 v banke? :roll:

Samuel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Samuel » pát led 05, 2018 4:54 pm

V podstate :) Tether je fajn ked chces na chvilku zmenil BTC na dolare ale nevydrží večne. Nedržal by som ho :D

padres

Příspěvekod padres » sob led 06, 2018 11:10 am

Jasné chápem, je to svojím spôsobom blbé, že pracujú na takom princípe. Ale ak by som chcel kúpiť tether za fiat menu bez toho aby som kupoval najprv BTC a ten zamenil za tether ako to bolo tu spomenuté, tak kde to môžem spraviť, resp. ako to môžem spraviť, aby som ho nakúpil priamo za fiat menu?

pepo8024

Příspěvekod pepo8024 » sob led 06, 2018 12:01 pm

Napr. na kraken.com alebo bitfinex.com ale to len za dolare.