Začiatočnícke otázky a odpovede

Tom1491

Re: Začiatočnícke otázky a odpovede

Příspěvekod Tom1491 » čtv kvě 10, 2018 12:26 am

Zdravim.
Prechádzam si tu témy a pozastavil som sa nad jednou vecou. Uvediem príklad. Na coinbase kúpim za eurá 1ETH.Mám 1ETH a pošlem ho na bittrex.na bittrexe za 1 ETH kúpim XRP (ETH-XRP). V tejto chvíľu už ma netrápi aká bude budúca cena etherea nie? Už mam iba XRP ,alebo je tam nejaký vzťah že ide o to koľko to XRP zarobí voči ethereu alebo niečo podobné. Keby napr. Sa rozhodnem XRP predať tak vklude môžem zase cez napr. BTC-XRP premeniť aktuálny kurz XRP za aktuálny kurz bitcoinu ,Bitcoiny poslať na coinbase a ty premeniť na eurá nie??
Ďakujem

xsedivy

Příspěvekod xsedivy » čtv kvě 10, 2018 11:12 am

Tom1491 píše:
čtv kvě 10, 2018 12:26 am
Zdravim.
Prechádzam si tu témy a pozastavil som sa nad jednou vecou. Uvediem príklad. Na coinbase kúpim za eurá 1ETH.Mám 1ETH a pošlem ho na bittrex.na bittrexe za 1 ETH kúpim XRP (ETH-XRP). V tejto chvíľu už ma netrápi aká bude budúca cena etherea nie? Už mam iba XRP ,alebo je tam nejaký vzťah že ide o to koľko to XRP zarobí voči ethereu alebo niečo podobné. Keby napr. Sa rozhodnem XRP predať tak vklude môžem zase cez napr. BTC-XRP premeniť aktuálny kurz XRP za aktuálny kurz bitcoinu ,Bitcoiny poslať na coinbase a ty premeniť na eurá nie??
Ďakujem
Vzdy musis rozmyslat nad tym ktore mene veris ze narastie najviac. Napriklad kupis 1 ETH za 1000 USD, tento potom premenis na 1000 XRP (v pripade ak 1 XRP = 1 USD). Teraz si predstav situaciu ze ETH stupne za rok o 100% a XRP iba o 50% a ides sa vratit spat k USD ktore chces vybrat.

Kedze XRP vzrastlo o 50% mas teraz 1500 USD. Ale ETH vzrastlo o 100, takze ak by neurobil ten trade ale iba cakal mal by si 2000 USD. To iste plati aj v pripade ze by si siel potom spat s XRP do BTC. Vzdy zalezi ako voci sebe rastli\klesali tieto meny.

Moze sa ti kludne este stat aj pripad ze kupis 0.1 BTC za 1000 USD, zamenis za XRP ktory voci BTC stupne o 100%. Zamenis spat na BTC a mas 0.2 BTC, lenze medzicasom klesol BTC voci USD o 50% (nie neobvykle) a mas rovnakych 1000 USD

dzejdzej
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dzejdzej » stř úno 13, 2019 10:04 am

Já mám osobní zkušenosti s Coinmate a Bitpanda. Obojí mají fiat bankovní převod bez poplatků. Coinmate umí FIO banku, takže je ten převod rychlejší, ale Bitpanda má zase daleko širší výběr cryptos. Návod pro začátečníky na Bitpandu najdete zde: https://www.bitcoin-now.eu
Myslím, že je dobrý si něco načíst, než se člověk pustí do nákupu za skutečné peníze ;)

dema

Příspěvekod dema » pát led 03, 2020 6:21 pm

ahojte, prosim o dve rady.

1, niekde som zacul, ze je dobre ked kazda transakcia btc/ltc/atd... ma vygenerovanu novu verejnu adresu. preco je to tak? preco nie je vhodne stale posielat na jeden a ten isty kluc kryptomenu?

2, pouzivam softwarovu penazenku na desktop. pri vytvarani penazenky som si zapisal 12 slov. stacia mi tie na obnovu obsahu mojej penazenky, alebo si mam zapisat aj privatny kluc z tej sw penazenky? ten privatny kluc sa mi prenasa ak by som si kupil hw penazenku na tu novu penazenku?

dakujem za odpovede.

xsedivy

Příspěvekod xsedivy » úte led 07, 2020 3:53 pm

dema píše:
pát led 03, 2020 6:21 pm
ahojte, prosim o dve rady.

1, niekde som zacul, ze je dobre ked kazda transakcia btc/ltc/atd... ma vygenerovanu novu verejnu adresu. preco je to tak? preco nie je vhodne stale posielat na jeden a ten isty kluc kryptomenu?

2, pouzivam softwarovu penazenku na desktop. pri vytvarani penazenky som si zapisal 12 slov. stacia mi tie na obnovu obsahu mojej penazenky, alebo si mam zapisat aj privatny kluc z tej sw penazenky? ten privatny kluc sa mi prenasa ak by som si kupil hw penazenku na tu novu penazenku?

dakujem za odpovede.
1) Ide hlavne o ochranu sukromia, ak si budete posielat vsetko na jednu adresu tak je lahsie potom analyzovat odkial k vam "tecu peniaze"
2) Staci 12 slov. Myslim ale ze nepranasa na HW penazanku, tam budete mat napriklad v pripade Trezoru 24 slov, takze bude treba uskutocnit jednu transakciu s vasej SW na HW penazenky

hattifnatt

Příspěvekod hattifnatt » stř led 22, 2020 9:35 am

Ahoj! Nedávno som sa zaujímal o bitcoiny a obchodovanie a zaujímalo by ma, že by ma niektorí z vás mohli radiť nejakým vzdelávacím zdrojom? Výukové programy alebo niečo podobné, napríklad niektoré videá z youtube. Sledoval som tu niekoľko tutoriálov: https://www.instaforex.com/reviews_forex_traders, možno existuje niečo podobné?