DATOVÉ CENTRUM - GLOCIN

Michal95

DATOVÉ CENTRUM - GLOCIN

Příspěvekod Michal95 » stř led 31, 2018 7:12 pm

Zdravím spolu-kryptonadšenci,
Měl bych otázku, snad mi pomůžete zapřemýšlet.

Sám zhodnocuji prostředky (spekulativně) na krypto burzách. Nicméně v poslední době se zabývám myšlenkou Blockchainu jako takovou a případně jak může pouhý smrtelník investovat peníze přímo do této technologie kdyby chtěl (= i kdyby kryptoměny skončili, třeba kvůli regulacím, Blockchain poběží v pohodě dál - státní správa, bankovnictví, pojišťovnictví, přeprava, registry, zdravotnictví,...). Jak tedy lze vydělat na blockchainu, pokud věříme v jeho rozmach?

Po delším přemýšlení a hledání jsem narazil na datová centra (= MININGOVÉ SPOLEČNOSTI, kterých je plná Čína), zde v ČR. Mnoho z nich působí již řadu let a další začínají. Dobrá zpráva je, že některá z nich otevírají brány novým investorům.
- momentálně mám na mysli společnost GLOCIN. (Global comodity investments)

Glocin je velká farma v Trnavě (kde čerpají jako vělký odběratel energie za ekluzivní sazbu od místní elektrárny) se sídlem ve Frýdku-Místku. Navíc se pyšní softwarem, který jim přepíná každé 3 minuty rigy podle nejefektivnější výtěžnosti mezi různé altcoiny. Takto fungují od roku 2013 a nyní chtějí rozšiřovat výrobu - investorům, kteří si od nich pronajmou jednotlivé bloky (rigy - po 250 E/ks) garantují 20% zhodnocení p.a., s možností výběru zisků 1x měsíčně, a navrácením původně vložené jistiny fixně za 2 roky. (vložím 1500 Eur, první rok vyplatí 300 E, druhý rok vyplatí 300 E a k tomu na konci vrátí původních 1500).

Moje otázka:
Je tento obchodní model reálný? (/podvodný?)

- jakmile slyším slovo "garance" zavětřím...
+ na druhou stranu, sám jsem malý těžař a vím co ty moje dva stroje ve sklepě dokážou, a dovedu si představit zisky z tisíců takových strojů... (stovky, tisíce procent ročně?). Takže proč by nemohli klientům vyplácet 20 %..
+ je to tedy obchodní model, který si dokážu sám představit jako dobrý bussiness model - s tím že se podílím ověřováním transakcí na různých blockchainech a tím tak na chodu celé sítě jako takové (nezávisle na zdaru jednotlivých měn) - to mi dává smysl i dlouhodobě a udržitelně
- neuzavírá se (podpisem) žádná smlouva, ale platnosti nabývá vlastně zaplacením faktury, na jejich účet
-+ je to dceřinná společnost nějaké americké společnosti, která prý funguje v oboru IT již delší dobu
+ na celodenním semináři, na kterém jsem byl bylo několik hostů odborníků (včetně Paralelní polis), kteří na mě působili profesionálně. neblábolili jen o glocinu, ale celkově o tržní ekonomice, centrálních bankách, investicích atd. Působilo na mne velmi dobře
- neprůhledné vedení na webových stránkách, a jejich celková jednoduchost (nemusí být nutně špatně), viz: https://glocin.biz/
+- možnost odměny, pro klienta, který doporučí dalšího investora (ve výši 10% z nového vkladu)
+ právě otevírají nový bezlimitní produkt - kde člověk nemá garanci vůbec žádnou, ale dělí se s glocinem o zisky 50/50 - která můžou být vyšší či nižší (předpokládám že mnohem vyšší, a to mi dává smysl!)

==> mining jako takový funguje. Takže pokud tato fabrika dělá to co tvrdí, je to skvělá příležitost investice (případně MLM marketingu), výhodná pro všechny. Zatím se mi v životě podařilo všechny ponziho schémata odhalit (slibují zisky 40%/měs viz Bitconnect a většinou nemají žádný reálný produkt), ale zde si nejsem jist. 20% ročně není zase tolik v kryptosvětě..

Setkal se někdo z vás s takovým systémem odměňování investorů? názory?
Sám v tom testovací prostředky již mám vložené, a zatím 2 měsíce vyplácí naprosto pravidelně a v pořádku slibované zisky, ale rád budu sdílet svoji a vyslechnu si vaši zkušenost. Díky :)

Michal95

Re: DATOVÉ CENTRUM - GLOCIN

Příspěvekod Michal95 » stř led 31, 2018 8:01 pm

part 2:

FB stránka: https://www.facebook.com/globalcommodit ... 0dPeCuS2e8

Takže aktuálně se u nich objednávám na "den otevřených dveří" který poskytují. A v podstatě pokud tam ta fabrika stojí, tak mi to dává smysl.
Pokud by se o to někdo podobně zajímal jako já - [email protected]

Samuel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Samuel » stř led 31, 2018 8:12 pm

Popravde, takýchto podnikov je v ČR/SR viac a podľa mňa je lepšie získať reálne coiny než "garanciu" 20% ktorá aknebude reálna, tak majiteia zdrhnú. Ale ako... Každý to svoje

Michal95

Příspěvekod Michal95 » čtv úno 01, 2018 8:47 am

Ok díky, tomu rozumím.

Ale je někde nějaká možnost vydělat peníze pro člověka, který kryptu - nerozumí, nechce se starat o burzu, technicky nezvládá..., ale věří novým technologiím a chce do nich investovat?

xsedivy

Příspěvekod xsedivy » čtv úno 01, 2018 1:43 pm

Michal95 píše:
čtv úno 01, 2018 8:47 am
Ok díky, tomu rozumím.

Ale je někde nějaká možnost vydělat peníze pro člověka, který kryptu - nerozumí, nechce se starat o burzu, technicky nezvládá..., ale věří novým technologiím a chce do nich investovat?
Ak tomu niekto nerozumie tak najlepsie je nakupit rovno BTC a iba drzat. Spolocnosti na tazbu je mraky a mraky z nich uz aj pekne oje... svojich klientov :) Ono je velmi otazne ako tebou udavana spolocnost moze byt konkurencie chopna vzhladom na ceny elektriny u nas (aj nepriek tomu ze su velkoodberatel udajne) Ja som v minulosti pouzil https://www.genesis-mining.com/ ale ako hovorim, keby som vtedy nakupil rovno crypto tak sa mi to viac oplati...

Martin

Příspěvekod Martin » úte bře 20, 2018 2:19 pm

Asi jste to úplně nepochopil. Ohledně datového centra jde především o to, že si u nich kupujete bloky (určité množství výpočetního výkonu). Vždy jeden blok za 250eur. Tento výpočetní výkon následně společnost pronajímá dále vždy tomu, kdo zaplatí nejvíc. Vzhledem k tomu, že tato skutečnost je pouze zaznamenávána v účetní knize blockchainu a A4 strana blockchainu se uzavírá každých 10 minut, tak mají každých 10 minut přesnou zpětnou vazbu o svém zisku. Pokud je zisk dostatečný spolupráce pokračuje. Pokud je nízký pak dalších 10 minut pronajímají někomu jinému, kdo dá víc. Tohle může a nemusí mít nic společného s kryptoměnami. Výkon můžou kdykoliv pronajmout komukoliv k jakémukoliv účelu. Ale vzhledem k tomu, že v současnou chvíli platí těžařské společnosti za výkon nejvíce, tak jej budou samozřejmě pronajímat tomu, kdo dá nejvíc, to je logické. ;) Společnost tady samozřejmě ručí celým svým majetkem (to je datovým centrem a vším, co v něm je). Pokud jste na semináři dával pozor, tak jste zjistil, že za cenu jednoho bloku, tedy 250 eur nekoupí jednu grafickou kartu (sloužící ke tvorbě výpočetního výkonu), ale díky spolupráci s jedním z největších čínských dodavatelů (což si přečtete na stránkách společnosti) asi 5. Už jen pro to je zisk ve výši 20 % ročně v podstatě směšný, nedivil bych se kdyby mi garantovali 100 %. Ale to by jsme už chtěli moc ;) :)
Co se týče smlouvy, tu samozřejmě máte, ale je vytvořena a podepsána elektronicky (což je podstata nových technologií jako je blockchain) a k nahlédnutí samozřejmě před zaplacením (jedna ze základních věcí, které jsem si ověřoval).
Nikoho k ničemu nenabádám, nechci, aby si mě tady někdo pletl s prodejci. Snad Vám tohle pomohlo. 8-)

KEATO

Příspěvekod KEATO » čtv bře 22, 2018 2:13 pm

Otázka je, zda je to víhodné pro firmu Glocin. Dnes je velká nabídka úvjerú za míň než 20 %.

Martin

Příspěvekod Martin » pon bře 26, 2018 11:17 am

To už musíte vidět přímo do politiky společnosti. Co jsem si u nich zjišťoval, tak to pro ně prej má několik výhod. 1. mají to bez jakékoliv práce, 2. co se týče vyřízení úvěru za účelem podnikání, to je kapitola sama o sobě a není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát (omezení z hlediska výběru cíle investice, měsíční splátky, nemožnost nebo složitost přeúvěrování atd.), 3. ta politika je tady prostě taková, že než vzít si 2 velký úvěry je prostě lepší to pustit mezi lidi a dát možnost neomezenému množství vkladatelů tam prostě poslat po menších částkách nějaký vklad, až budou mít pocit, že mají dost, tak to stopnou a další investory přibírat nebudou. Když je to kvalitní produkt může to být mnohem zajímavjejší, než nějaký úvěr, který mimochodem může i změnit sazbu, nebo třeba žádat předčasné splacení. Když bude chtít vybrat jeden, dva lidi 200 000 kč, tak v tom kvantu prostředků to ani nepoznají. A navíc vzhledem k tomu kolik stovek procent vydělají jen na tom, že jim tam někdo pošle pár korun a oni koupí levně grafickou kartu (nehledě na následným pronájmu výpočetní energie) si myslím, že nějakých 20% vůbec nemusí řešit. Každopádně kdybych já ty prachy měl, tak bych vůbec nepřemýšlel o tom, že pošlu nějaký peníze do Glocinu, ale o tom, že si založím vlastní výpočetní centrum, je to neskutečnej byznys. A v tu chvíli bych asi volil tento způsob získávání kapitálu taky.

Tomas

Příspěvekod Tomas » ned črc 22, 2018 12:01 am

Je pár důvodů proč si dát na Glocin pozor.
Michal95 píše:Takto fungují od roku 2013
Opravdu od roku 2013? Tady je něco jako zakládací dokument offshore společnosti Glocin (česká společnost se sídlem v USA) z roku 2017.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 9ir0H0vGyC

Na facebooku se jako "tváře" firmy prezentují Adrian Kolek a Aleš Kohoutek
https://www.facebook.com/globalcommodityinvestments/

Kolek je celkem známý oje*ávač z různých rádoby MLM podniků (ve skutečnosti zakladatel letadel a pyramid).

Aleš Kohoutek má zajímavější minulost.
Pro mne je absolutně nedůvěryhodnou osobou už jen proto, že "profesionálně" naháněl lidi do letadla
Kairos Planet
, a to ještě pár měsíců poté, co bylo zřejmé, že letadlo jde k zemi. Přes průběžná a důrazná upozornění na zřejmou nesmyslnost a pochybnost celého projektu odmítal připustit, že to bylo od začátku vymyšleno jako podvod. Bránil se to připustit i v soukromé diskusi (kde nemusel svou pozici držet kvůli udržení "tváře"). WTF - v kryptoměnách podniká člověk, který nedokázal pochopit, že poskytnutím služby - pronájmu 320 GB disku na domácím PC - nelze vydělat přes 4000 USD za rok?
Zajímavé je i jeho spojení s Radovanem Krejčířem:
https://www.novinky.cz/krimi/339838-sou ... itaji.html
A jeho daňové úniky při obchodování s alkoholem:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... aceni-dani
Jako obecné propagační video (na téma budoucnost = kryptoměna) Glocin použil to samé, kterým se uváděl OneCoin (další podvod) - tak to už je jen taková perlička.

To jsou jen varovná znamení - víc jsem to nezkoumal.

hero101

Příspěvekod hero101 » ned črc 22, 2018 2:23 pm

Radši si kup těžbu Bitcoinu na 5 let nebo DASH na 2 roky na Genesis Mining https://www.genesis-mining.com/upgrade- ... /universal

můžeš použít při platbě můj kod RDMZGP a dostaneš 3% slevu. Žádnou výhodnější nabídku nenaješ.